Informacje prasowe

DHL Parcel rozszerza sieć usług na Węgry i Słowenię  

10 stycznia 2017 r.

Dzięki współpracy DHL Parcel Europe ze słoweńskim Pošta Slovenije oraz węgierskim Magyar Posta, rozszerza się sieć międzynarodowego handlu e-commerce. Takie działanie idealnie wpasowuje się w strategię DHL, zakładającą przyspieszenie rozwoju europejskiego rynku e-commerce oraz zaoferowanie klientom najnowocześniejszej infrastruktury doręczania przesyłek.

Przeczytaj całą informację

Świąteczny szczyt paczkowy

13 grudnia 2016 r.

Świąteczny szczyt paczkowy już trwa. Dla firm kurierskich to czas wytężonej pracy, do którego przygotowania rozpoczynają już kilka miesięcy wcześniej. Gdy wzrost wolumenu sięga chwilami nawet 50% standardowych zamówień, wszystko powinno być starannie zaplanowane.

Przeczytaj całą informację

DHL Marką Godną Zaufania 2016 według My Company Polska

24 października 2016 r.

DHL zostało uhonorowane tytułem Marki Godnej Zaufania, zwyciężając w tegorocznym badaniu miesięcznika My Company Polska. W sondażu, którego głównym celem było wyłonienie marek, którym najbardziej ufają polscy przedsiębiorcy, wzięło udział 2 178 respondentów. Marka DHL uzyskała najlepsze wyniki w dwóch kategoriach: usługi kurierskie (32%) oraz usługi logistyczno-transportowe (15,2%).

Przeczytaj całą informację

Jak się przygotować na sytuacje kryzysowe w logistyce

5 października 2016 r.

Wydarzenia, takie jak szczyt NATO w Warszawie czy Światowe Dni Młodzieży w Krakowie sprawiły, że branża logistyczna w Polsce stanęła przed niemałym wyzwaniem. Jak dotrzeć do klientów, kiedy część z ulic zostaje wyłączona z ruchu, jak sprawić by przesyłka dotarła na czas? Czy można przygotować się na sytuacje kryzysowe, a jeśli tak to w jaki sposób?

Przeczytaj całą informację

DHL PARCEL WSPIERA 38. PZU Maraton Warszawski

26 września 2016 r.

DHL Parcel po raz pierwszy został firmą wspierającą biegaczy podczas 38 edycji PZU Maratonu Warszawskiego. Niekwestionowany lider na polskim rynku przesyłek krajowych i prekursor innowacyjnych rozwiązań e-commerce dedykowanych klientom w Polsce i w Europie zapewnił stałą obsługę logistyczną wydarzenia, które odbyło się w niedzielę, 25 września.

Przeczytaj całą informację

DHL w gronie TOP 100 najlepszych pracodawców 2016

14 września 2016 r.

Organizacja DHL Express (Poland) po raz kolejny znalazła się w rankingu 100 najbardziej atrakcyjnych pracodawców - Most Attractive Employers. Na podstawie głosów studentów, biorących udział w badaniu Universum Talent Survey, DHL zostało wyróżnione w dwóch kategoriach: Biznes oraz Inżynieria.

Przeczytaj całą informację

DHL Parcel z największą sortownią paczek w Niemczech

14 lipca 2016 r.

W czerwcu Grupa Deutsche Post DHL otworzyła w Obertshausen, najnowocześniejsze i najbardziej wydajne centrum sortowania o przepustowości sortowej 50 tys. paczek na godzinę. Na około 37 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wewnętrznej zamontowano ponad 6 kilometrów linii sortowniczych i przenośnikowych, z ponad 400 punktami terminali sortowniczych.

Przeczytaj całą informację

DHL Parcel na rowerach podczas szczytu NATO

07 lipca 2016 r.

W związku z odbywającym się w dniach 7-9 lipca w Warszawie szczytem NATO mieszkańców miasta czekają utrudnienia komunikacyjne. DHL Parcel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów będzie w tym okresie realizował zlecenia za pomocą specjalnie przystosowanych do tego celu rowerów.

Przeczytaj całą informację

pr-20160517

Logistyka a branża e-commerce

10 maja 2016 r.

Dynamicznie rowijający się rynek e-commerce oraz coraz bardziej wymagający klienci stanowią obecnie największe wyzwanie, jakiemu muszą stawić czoła firmy logistyczne. Już nie tylko sposób doręczenia przesyłki oraz szybkość jej transportu wpływają na poziom satysfakcji klientów. Coraz częściej czynnikiem decydującym staje się skuteczna komunikacja.

Przeczytaj całą informację

DHL Parcel dla wrocławskiego ZOO

16 marca 2016 r.

DHL Parcel wspiera akcję ratowania zagrożonych pingwinów afrykańskich dostarczając… strusie jaja. W ramach współpracy z wrocławskim ZOO, DHL Parcel podjęło się transportu specjalnych przesyłek, którymi zostały wydmuszki jaj wielkich ptaków, takich jak struś czy nandu.

Przeczytaj całą informację

Roboty współpracujące z ludźmi przekształcą branżę usług logistycznych

15 marca 2016 r.

Według Grupy Deutsche Post DHL (DPDHL), wiodącej spółki na rynku usług logistycznych i pocztowych, logistyka zbliża się do momentu, w którym roboty staną się niezbędne w świecie usług logistycznych. Grupa opublikowała najnowszy raport trendów zatytułowany "Robotics in Logistics", ujawniający, jaki wpływ na łańcuchy dostaw będzie miało wdrożenie robotów współpracujących z ludźmi.

Przeczytaj całą informację

DHL Express uhonorowany certyfikatem Top Employer Global 2016

14 marca 2016 r.

DHL Express, światowy lider na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, otrzymał po raz kolejny certyfikat idealnego pracodawcy na świecie. DHL Express jako jedna z ośmiu firm, otrzymała globalny certyfikat Top Employer 2016 i jest jedyną organizacją, której przyznano ten prestiżowy tytuł na wszystkich kontynentach świata drugi rok z rzędu.

Przeczytaj całą informację

Być kurierem

29 lutego 2016 r.

Dynamiczny rozwój rynku e-commerce sprawia, że z roku na rok wśród firm kurierskich wzrasta zapotrzebowanie na osoby, które szybko i skutecznie dostarczą klientom zamówione przesyłki. Wymagania? To już nie tylko prawo jazdy i gotowość do pracy, ale także zdolności organizacyjno-logistyczne, interpersonalne, czy umiejętność pracy pod presją czasu.

Przeczytaj całą informację

Jak wybrać dobrą firmę logistyczną?

15 lutego 2016 r.

Popularność zakupów internetowych stale rośnie, a liczba i różnorodność oferujących ich przewóz firm kurierskich może przyprawić o zawrót głowy. Jak wybrać spośród nich taką, która w pełni spełni nasze oczekiwania – będzie solidna, uczciwa i przede wszystkim szybka? Na co warto zwrócić uwagę, a na co powinniśmy uważać, by oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i stresu?

Przeczytaj całą informację

Warunki rynkowe zmuszają branżę do korekt łańcucha dostaw

03 lutego 2016 r.

Nowe badania przeprowadzone przez DHL, wiodącego dostawcę usług logistycznych, wskazują, że wiele firm działających w branży energetycznej wciąż stoi przed zadaniem dostosowania łańcuchów dostaw do niezwykle trudnych warunków rynkowych, z jakimi sektor ten borykał się w roku ubiegłym i nadal będzie się borykał w roku 2016.

Przeczytaj całą informację

Grupa Deutsche Post DHL i ONZ świętują 10-letnią historię sukcesu partnerstwa publiczno-prywatnego

02 lutego 2016 r.

Grupa Deutsche Post DHL, wiodąca firma pocztowa i usług logistycznych, wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych - reprezentowaną przez Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UNOCHA) oraz Przedstawicielstwem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) – 27 stycznia br. obchodziły dziesięciolecie udanej współpracy w obszarze przygotowania i reagowania na klęski żywiołowe.

Przeczytaj całą informację

Przekieruj swoją paczkę – ruszyła nowa usługa DHL Parcel

4 listopada 2015 r.

Od listopada DHL Parcel włączył do swojej oferty nową usługę - Przekieruj paczkę. Umożliwia ona m.in. zmianę adresu doręczenia zamówionej przesyłki, kiedy ta jest już w drodze do odbiorcy. By to zrobić wystarczy dostęp do komputera bądź urządzenia mobilnego połączonego z siecią internetową. Za pomocą specjalnie w tym celu stworzonego serwisu Przekieruj paczkę (www.przekieruj.dhlparcel.pl) odbiorca przesyłki będzie mógł sam, bez konieczności kontaktu z nadawcą, zadecydować o najwygodniejszym sposobie przekierowania.

Przeczytaj całą informację

 

DHL sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Warszawa, 12 październik 2015 r.

DHL, będący światowym liderem  w branży logistycznej oraz wiodącym dostawcą usług logistycznych w Polsce, już po raz kolejny został srebrnym sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i policealnych, przygotowujących przyszłych techników spedytorów i logistyków. Honorowym patronem olimpiady jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przeczytaj całą informację

 

DHL Parcel uruchamia pierwszą usługę przewozu znormalizowanych przesyłek w Europie

18 wrzesień 2015 r.

Od 1 września 2015 r. DHL Parcel oferuje nową usługę międzynarodową DHL Parcel Connect. Dzięki tej usłudze, klienci korzystają z takich samych wysokich standardów DHL Parcel, gdy są w Belgii, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Czechach, Słowacji lub w Austrii. Od kwietnia 2014 r. DHL Parcel rozszerza swoje sieci dostaw tak, by optymalnie sprostać potrzebom rynku B2C. Ponadto DHL Parcel planuje zakończyć do 2016 r. budowę swojej własnej sieci w Austrii - także koncentrującej się na usługach B2C. 

Przeczytaj całą informację

 

DHL Parcel uruchamia ekonomiczne przesyłki międzynarodowe

9 wrzesień 2015 r.

DHL Parcel uruchamia drogowe wysyłki z Polski do 28 krajów Unii Europejskiej. Dwa nowe produkty DHL Parcel Connect i DHL Parcel International, to rozwiązania wspierające dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce w Europie. DHL Parcel zapewnia proste nadawanie paczek do większości krajów Unii Europejskiej z możliwością śledzenia przesyłek 24 godziny na dobę.

Przeczytaj całą informację

Drużyna DHL Parcel zwycięzcą tegorocznego charytatywnego turnieju siatkarskiego

2 wrzesień 2015 r.

Turniej Przedsiębiorcy organizowany jest już po raz czwarty przez Fundację Słonie na Balkonie. W tym roku drużyny zmierzyły się w hali przy ul. Małachowskiego w Łodzi. Do zawodów stanęły łącznie 32 drużyny z różnych firm z całej Polski. Drużyna DHL Parcel w składzie: Paweł Zdybel, Mateusz Matyja, Radek Iwański, Wiktor Kurzyk, Paweł Pietrasik, Mateusz Myśliwiec i Wiesław Janeczko pokonali zespół Cyber.com po 50 minutach zaciętej rywalizacji.

Przeczytaj całą informację

Nadaj paczkę w punkcie DHL Parcelshop i odbierz bon

20 sierpnia 2015 r.

DHL Parcel  z okazji podpisania umowy z Grupą HDS Polska i uruchomienia kolejnych 600 punktów DHL Parcelshop przygotował prezent dla Klientów. Pierwsze tysiąc osób, które nadadzą paczkę między 31 sierpnia a 9 września w jednym z punktów, otrzyma bon o wartości 25 zł do wykorzystania na platformie Allyouneed (www.ayn.pl).

Przeczytaj całą informację

DHL Parcel Polska podpisał umowę z Grupą HDS Polska – ponad tysiąc punktów DHL Parcelshop

Warszawa, 4 sierpnia 2015 r.

DHL Parcel podpisał umowę o współpracy z Grupą HDS Polska  (właściciela m.in. sieci sklepów Relay, Inmedio). Dzięki temu powstanie 600 nowych punktów odbioru i nadania paczek. Po niezbędnych szkoleniach salony prasowe Relay i Inmedio już w sierpniu oferować będą możliwość odbioru lub nadania przesyłek DHL Parcel. W sumie sieć DHL Parcelshop  będzie liczyć 1000 punktów w całej Polsce.

Przeczytaj całą informację

Pikniki rodzinne DHL z okazji Dnia Dziecka

Warszawa, 26 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza ogólnopolskich imprez DHL. Zwyczajem lat poprzednich, także i w tym roku, w ramach Dnia Dziecka firma zorganizowała w całej Polsce cykl pikników rodzinnych dla dzieci pracowników i kurierów dywizji DHL Parcel, DHL Express i DHL Fracht z 32 lokalizacji. Pikniki odbywały się w soboty w okresie od 16 maja do 13 czerwca br., a łącznie wzięło w nich udział prawie 2,5 tys. dzieci!

Przeczytaj całą informację

Badania DHL Global Forwarding dla sektora farmaceutycznego

20 czerwca 2015

Niesienie uśmiechu to przesłanie, które przyświeca filantropijnej/bezinteresownej działalności nietypowego listonosza z Niemiec. Thomas Sieniawski, który na co dzień mieszka w Niemczech i pracuje w Deutsche Post jako listonosz, w wolnym czasie wykonuje najzabawniejszy i najbardziej osobliwy zawód świata – zawód klauna.

Przeczytaj całą informację

DHL Parcel wdraża moduły integrujące dla klientów rynku e-commerce

9 czerwca 2015

DHL Parcel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów biznesowych udostępnił moduły integrujące. Dzięki nim klient w swoim systemie może w pełni automatycznie przygotować list przewozowy, zamówić kuriera oraz śledzić przesyłki. Dodatkowo historia wysyłek dostępna jest w jednym miejscu. Moduły pozwalają w prosty sposób przygotować przesyłki bezpośrednio w aplikacjach Sello oraz Subiekt. Przeznaczone są także dla sklepów internetowych opartych na platformie Magento.

Przeczytaj całą informację

DHL Parcel rozszerza ofertę usług dla odbiorców paczek w Berlinie

27 maja br.

W projekcie pilotażowym DHL Parcel zamienia stolicę Niemiec, Berlin, w stolicę paczek. Do końca 2016 r. Berlin będzie posiadał najgęstszą sieć alternatywnych opcji dostawy nie tylko w Niemczech, ale także w całej Europie. Połowa dzisiejszych przesyłek w stolicy będzie obsługiwana za pomocą zautomatyzowanych rozwiązań, takich jak Paczkomaty DHL, skrzynki na paczki DHL i punkty Parcel Shop.

Przeczytaj całą informację

Po raz pierwszy w Niemczech: Samochód stał się mobilnym punktem dostaw paczek

Bonn, 27 kwietnia 2015 r.

DHL Parcel, Amazon oraz Audi połączą siły, aby wprowadzić na terenie Niemiec pilotażowy projekt usługi, która pozwoli właścicielom samochodów korzystać ze swoich pojazdów jako mobilnych adresów dostaw przesyłek. Trzech partnerów projektu opracowało i przetestowało w ostatnich miesiącach swoje unikalne rozwiązanie dostawy do bagażnika samochodu, w kontekście zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa, zarówno dla towarów i samochodów.

Przeczytaj całą informację

DHL Parcel uruchomił nowy internetowy pasaż handlowy w Polsce: All You Need (AYN.PL)

Warszawa, 12 marca 2015

Podążając za nowymi trendami w e-handlu, DHL Parcel uruchomił w Polsce “All You Need” - internetowy Pasaż Handlowy, dostępny pod adresem www.ayn.pl. W ten sposób DHL Parcel Polska oferuje detalistom z Polski nowy kanał internetowej sprzedaży. Pasaż uruchomiony został 18 lutego 2015, a sprzedający już teraz oferują na nim szeroką gamę produktów, począwszy od elektroniki użytkowej po meble.

Przeczytaj całą informację

Kolejny etap zmian w ramach DHL w Polsce

Warszawa, 27 stycznia 2015 r.

DHL Parcel Polska od stycznia br. prezentuje swoją ofertę oraz umożliwia nadawcom jak i odbiorcom przesyłek krajowych dwustronną komunikację poprzez globalną stronę DHL czyli www.dhl.com.pl. Pod tym adresem znajduje się przejrzysta, funkcjonalna i przyjazna dla klientów witryna udostępniająca m.in.. e-narzędzia i aplikacje do zamawiania kuriera, najważniejsze aktualne informacje o DHL Parcel oraz o jej ofercie.

Przeczytaj całą informację

DHL PARCEL POLSKA – nowa organizacja na polskim rynku kurierskim

Warszawa, 21 stycznia 2015 r.

Nowa organizacja DHL Parcel Polska powstała jako odpowiedź Deutsche Post DHL na wyzwania krajowego rynku przesyłek kurierskich i rozwój usług w obszarze e-commerce. DHL Parcel Polska weszła w skład DHL Parcel Europe. Zmiany wynikają ze strategii globalnej DP DHL 2020 i podyktowane są decyzją Grupy o rozwoju usług dla sektora e-commerce na najważniejszych rynkach europejskich, wśród których znajduje się Polska.

Przeczytaj całą informację