NASZE USŁUGI
Wspierają e-commerce

DHL Parcel wspiera branżę e-commerce, gdyż jesteśmy jej częścią. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne, oferujemy szeroki wachlarz usług kurierskich DHL w Polsce i zagranicą. W wyborze firmy kurierskiej warto wyjść poza wymagania e-sklepu i sprawdzić, czy dostawca spełni oczekiwania naszych docelowych odbiorców. Ta decyzja będzie miała wpływ na przyszłość: rozwój sprzedaży, budowę marki i bazy klientów.

Wiemy, że dla e-sklepu znalezienie internetowego nabywcy i przeprowadzenie transakcji sprzedaży to dopiero połowa sukcesu. Pozostaje jeszcze skuteczne doręczanie przesyłki, najlepiej już za pierwszym razem. Zadowolenie  klientów przekłada się bezpośrednio na ich lojalność, a co za tym idzie, na ponowne zakupy w e-sklepie. Poznaj  jak skutecznie DHL Parcel wspiera Twój biznes e-commerce!

Rozwiązania dla Twojego biznesu

Integracja IT
Zautomatyzuj codzienne nadania i skorzystaj z modułów integrujących Twoje systemy z DHL24! Umożliwiamy podłączenie i obsługę wszystkich produktów oraz usług dodatkowych DHL Parcel. Wykorzystaj nasze rozwiązania, aby funkcje DHL24 - tworzenie przesyłek i listów przewozowych, zamawianie kuriera, informacje o statusie przesyłek - były dostępne bezpośrednio w Twoich aplikacjach! Sprawdź integracje IT z DHL Parcel.
Nadania w DHL24
Aplikacja jest centrum obsługi dla Twoich przesyłek w DHL Parcel. Możesz zarządzać swoimi przesyłkami kiedy Ci wygodnie -7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Uzyskasz także dostęp do wszystkich informacji w jednym miejscu, np. historii przesyłek, interwencji, reklamacji. Sprawy związane z bieżącą obsługą mają najwyższy priorytet, gdy zgłaszasz je nam przez DHL24. Czytaj więcej o DHL24.
Pobranie i zwrot należności (COD)
Pobraną należność za towar przekazujemy zleceniodawcy przelewem bankowym w ciągu 5 dni roboczych, licząc od następnego dnia roboczego po dniu doręczenia przesyłki. Każda przesyłka z usługą COD podlega dodatkowo ubezpieczeniu. Czytaj więcej.
Nadawanie pojedynczych przesyłek w punktach DHL Parcel
Jeśli masz podpisaną umowę z DHL Parcel i aktywny numer Klienta, to możesz śmiało nadawać pojedyncze przesyłki w naszych punktach partnerskich. Zrobisz to bez czekania na kuriera, w dogodnym punkcie DHL Parcel, w cenie usługi podstawowej i z rabatami naliczanymi zgodnie z Twoją umową!
Czytaj więcej o nadaniach w punktach DHL Parcel.

Rozwiązania dla Twoich klientów

Bezpłatne powiadomienia e-mail/sms o statusie przesyłki
Są one wygodnym sposobem komunikacji z odbiorcami. Za ich pośrednictwem informujemy klientów e-sklepów o planowanym czasie doręczenia zamówionego towaru. Powiadomienia w DHL Parcel są bezpłatne, a wiedza o statusie wysyłki na każdym etapie dostawy jest dla odbiorców bezcenna! Oszczędzają one czas zarówno nadawców, jak i odbiorców, gdyż zautomatyzowany system powiadomień ogranicza konieczność indywidualnego kontaktu e-sklepu z klientem. Czytaj więcej.
Przekieruj paczkę
Jest to usługa, która umożliwia odbiorcom przesyłek samodzielną zmianę daty lub miejsca doręczenia paczki już po jej nadaniu, bez konieczności kontaktowania się z e-sklepem. W praktyce Twoi klienci mogą przesunąć termin doręczenia nawet o 10 dni, a na każdym etapie otrzymują powiadomienia e-mail/sms o statusie przesyłki. Czytaj więcej o usłudze.
Doręczenie do sąsiada
Gdy odbiorca nie może odebrać przesyłki, w ramach usługi przekierowania paczki umożliwiamy m.in. doręczenie przesyłki pod alternatywny adres, np. do sąsiada. Z opcji doręczenia do sąsiada można także skorzystać, gdy odbiorca przesyłki poda w sklepie internetowym alternatywny adres dostawy. W obu przypadkach Twoi klienci otrzymają powiadomienia e-mail/sms o statusie doręczenia przesyłki, dzięki czemu mają kontrolę nad sytuacją. Czytaj więcej.
Odbiór w punkcie DHL Parcel
Udostępniamy sieć punktów odbioru. W jej skład wchodzi 6500 punktów partnerskich DHL Parcel oraz 60 automatach paczkowych DHL Locker. Twoi klienci mogą wybrać dogodną dla siebie lokalizację, otrzymują powiadomienia e-mail/sms o statusie przesyłki i mają aż 7 dni kalendarzowych na odbiór. Czytaj więcej.
Doręczenie wieczorem
Udostępnij Twoim klientom doręczenie przez kuriera DHL Parcel w godzinach 17.00-22.00. Umożliwiamy spokojny odbiór przesyłki, dopasowany do ich stylu życia. O szczegóły oferty dopytaj Przedstawiciela Handlowego DHL Parcel.

Sprawdź także: