dummy

LOGISTYKA NA ZIELONYM KURSIE
GOGREEN

 

LOGISTYKA NA ZIELONYM KURSIE
GOGREEN

 

Polityka ochrony środowiska GoGreen określa cel DHL Parcel Polska i całej grupy DP DHL

ZEROWA EMISJA DO ROKU 2050

Do 2050 r. chcemy  ograniczyć do zera emisję zanieczyszczeń powstających na skutek operacji logistycznych.

Plan na rok 2025

Aby zrealizować nasz wielki cel w zakresie ochrony klimatu, do 2025 r. chcemy w Polsce i w pozostałych krajach osiągnąć kilka ambitnych celów pośrednich:

  • Obniżyć o 50% emisję związków węgla w porównaniu z poziomem z roku 2007. Powyższy cel oparty jest na podejściu przyjętym przez Science Based Targets Initiative.
  • Obniżyć lokalny poziom zanieczyszczenia powietrza dzieki 70% wykorzystaniu "czystych"  środków dostawy, takich jak rowery i elektryczne auta.
  • Osiągnąć 50% wskaźnik użycia rozwiązań ekologicznych przy transakcjach sprzedaży. W ten sposób chcemy zadbać, aby  łańcuch dostaw do klientów był ekologiczny.
  • Przeszkolić 80% pracowników na specjalistów programu GoGreen.  Dzięki temu będziemy stale podnosić świadomość pracowników i angażować ich w działalność związaną z ochroną środowiska i klimatu. Nasze działania zakładają także ochronę lasów -  każdego roku zasadzimy milion drzew.

Jesteśmy odpowiedzialni z natury, a dzięki GoGreen chronimy środowisko i klimat.
W ramach GoGreen realizujemy w Polsce i w pozostałych krajach projekty, których efekty mierzymy na podstawie emisji CO2:

  • ograniczenie emisji spalin
  • oszczędniejsze wykorzystania paliw
  • wykorzystanie alternatywnych źródeł energii

Poznaj, jak realizujemy politykę GoGreen w Polsce

W ramach polityki GoGreen, DHL Parcel Polska wybiera rozwiązania przyjazne dla środowiska wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Mamy realny wpływ na ograniczenie negatywnych skutków produkcji energii na środowisko naturalne. Dlatego inwestujemy w rozwój organizacji z intencją zmiany naszego otoczenia na lepsze. Nasze cele - ochrona środowiska i sukces biznesowy - idą ze sobą w parze!

Flota samochodowa


Nasza flota spełnia wysokie kryteria bezpieczeństwa i ekologiczne
Stale modernizujemy własny park samochodowy i współpracujemy z przewoźnikami posiadającymi nowoczesne pojazdy, charakteryzujące się niską emisją spalin. Nasza nowoczesna flota pojazdów bezpośrednio wpływa na efektywność procesów logistycznych i na jakość usług.

Optymalizujemy trasy kurierów oraz transportów liniowych
Działania te przekładają się na krótsze przebiegi aut i mniejszą emisję CO2.

Elektryczne auta
Prowadzimy zaawansowane testy samochodów elektrycznych, które docelowo będą tworzyły naszą flotę kurierską.

Elektryczne rowery
Z powodzeniem wykorzystujemy elektryczne rowery, które ułatwiają pracę kurierów w miejscach niedostępnych dla aut.

Energia i normy środowiskowe


Certyfikaty Dekra Certification
Nasze zaangażowanie w efektywne wykorzystanie energii i ochronę środowiska potwierdzają certyfikaty .
ISO 50001 świadczy, że realizujemy najlepsze praktyki w zakresie zarządzania energią.
ISO 14001 to norma dotycząca zarządzania środowiskiem, ma wpływ na zapobieganie zanieczyszczeniom, wzrost samokontroli i odpowiedzialności wśród pracowników.

Korzystamy z TAURON EKO Premium, czyli z energii pochodzącej w 100% z elektrowni wodnych.

Infrastruktura


Automatyczne sortowanie przesyłek
Wykorzystujemy nowoczesne sortery z laserowymi skanerami i kamerami wideo. Zaawansowane technologie pomagają nam szybko sortować bardzo duże ilości przesyłek. Dzięki temu optymalizujemy czas pracy maszyn i ich zużycie energii, a także minimalizujemy ręczną obsługę przesyłek. W efekcie, wystarczy ułamek sekundy, aby zmierzyć i zważyć Twoją paczkę, a następnie przygotować ją do dalszej drogi.

Wydajne i ekonomiczne oświetlenie
Zmodernizowaliśmy oświetlenie na lampy LED w magazynach,  sortowniach i na parkingach. Dzięki zmianom w kilkudziesięciu obiektach w kraju, zmniejszyliśmy zużycia prądu o wiele kilowatów.

Digitalizacja


Systemy do automatyzacji obsługi klientów
Elektroniczne systemy dostępne są w trybie 24/7 i pomagają obsługiwać popularne zapytania klientów. Przesył danych następuje w sposób automatyczny, co przekłada się na oszczędność energii, kosztów biura i stanowisk komputerowych. Ponadto, minimalizujemy manualną pracę i fizyczną korespondencję.

sprawdz.dhl.com.pl - strona internetowa, na której można śledzić status przesyłki online

przekieruj.dhlparcel.pl - strona internetowa, na której można zarządzać dostawą i przekierować przesyłkę bez kontaktu z nadawcą

System rozpoznawania mowy w Dziale Obsługi Klienta - wystarczy na infolinii podać głosowo numer przesyłki, by natychmiast poznać jej status. Szybko i wygodnie, bez łączenia się z konsultantem  - tak działa ASR, samoobsługowy portal informacji głosowej

samoofertowanie.dhlparcel.pl
Strona internetowa, która umożliwia automatyczny proces ofertowania klienta biznesowego, weryfikację danych i podpisanie umowy. Wszystko to odbywa się bez potrzeby drukowania dokumentów! Ponad połowa interakcji kończy się pełną gotowością klienta do wysyłki paczek w dniu podpisania umowy.
Likwidacja papierowych dokumentów
Nasi kurierzy zbierają potwierdzenia doręczenia przesyłek na elektronicznych terminalach, a skany archiwizowane są w bazie danych. Ograniczamy ręczne wypisywanie listów przewozowych do niezbędnego minimum (np. sytuacji awaryjnych). Nasi klienci otrzymują faktury w wersji elektronicznej.  Dokumenty w elektronicznej formie pozwalają zaoszczędzić czas, koszty i są proekologiczne.

CSR


PaczULE na ratunek pszczołom
Na terenie naszej siedziby w Warszawie znajduje się 5 uli i prawie 250 000 pszczół. Miejskie pasieki chronią pszczoły, ograniczają zanieczyszczenie powietrza i pomagają okolicznej zieleni. Pomoc dla pszczół jest szczególnie ważna z perspektywy naszej strategii „Misja 2050: Zero Emisji!”.
W  Polsce stale ubywa pszczół - z każdą sekundą ich liczba zmniejsza się o ponad 100 osobników. Od pracy (zapylania) tych wyjątkowych owadów zależy produkcja prawie 3/4 żywności na świecie.

Sadzimy drzewa
W 2017 r., wraz z klubem Gaja, posadziliśmy 250 sosen na terenie Nadleśnictwa Bogatki. W 2019 r. posadzimy kolejne 500. Sadzenie drzew przyczynia się do ograniczenia poziomu emisji dwutlenku węgla. Jest też świetną formą integracji pracowników i ich edukacji ekologicznej.