Komunikat prasowy

Pikniki rodzinne DHL z okazji Dnia Dziecka

Warszawa, 26 czerwca 2015 r.

  • W tegoroczną akcję Dnia Dziecka zaangażowały się 32 lokalizacje DHL w Polsce
  • W rodzinnych piknikach wzięło udział prawie 2,5 tys. dzieci pracowników i kurierów DHL

Dzień Dziecka to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza ogólnopolskich imprez DHL. Zwyczajem lat poprzednich, także i w tym roku, w ramach Dnia Dziecka firma zorganizowała w całej Polsce cykl pikników rodzinnych dla dzieci pracowników i kurierów dywizji DHL Parcel, DHL Express i DHL Fracht z 32 lokalizacji. Pikniki odbywały się w soboty w okresie od 16 maja do 13 czerwca br., a łącznie wzięło w nich udział prawie 2,5 tys. dzieci!

Głównymi i najważniejszymi gośćmi pikników były dzieci, na które w tym dniu czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy Dnia Dziecka i w tym roku wykazali się pełnym zaangażowaniem oraz pomysłowością w zorganizowaniu atrakcyjnego programu rozrywkowego.

Dla najmłodszych przygotowano program gier i zabaw pod kierunkiem animatorów, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (euro-bungee, zapasy sumo na trawie, rodzinne rozgrywki drużynowe). Dużym powodzeniem cieszyły się skoki na trampolinie oraz zabawa na dmuchanej zjeżdżalni. Wśród piknikowych atrakcji znalazły się również przejażdżki i wycieczki na quadach, zajęcia z aerobiku na batutach (jumping fitness), profesjonalny pokaz tańca break dance oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w strzelectwie tarczowym (terminal DHL Kielce). Rodzinny piknik w gateway Pyrzowice uprzyjemniał najmłodszym roześmiany klaun.

„Intencją organizacji DHL jest wspieranie pracowników i umożliwianie im godzenia życia zawodowego z prywatnym, a organizowane pikniki rodzinne DHL są jednym z przejawów doceniania ich ważnej roli jaką pełnią na co dzień – w pracy i w rodzinie.” - powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji – członek zarządu DHL Express (Poland). „Jesteśmy firmą realizującą politykę przyjazną rodzinie. I co roku wspólnie z pracownikami oraz ich rodzinami świętujemy Dzień Dziecka. Ten wspólnie spędzony czas podczas pikników stwarza wyjątkowy klimat. Stanowiąc wielotysięczną organizację, nie zapominamy bowiem o tym, że w życiu bardzo ważny jest tzw. work-life balance.”