Komunikat prasowy

DHL sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Warszawa, 12 październik 2015 r.

DHL, będący światowym liderem  w branży logistycznej oraz wiodącym dostawcą usług logistycznych w Polsce, już po raz kolejny został srebrnym sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i policealnych, przygotowujących przyszłych techników spedytorów i logistyków. Honorowym patronem olimpiady jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna po raz pierwszy została zorganizowana przez Wyższą Szkołę Logistyczną w Poznaniu w 2008 roku. Od tamtego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością, pozostając jedną z najważniejszych inicjatyw edukacyjnych branży KEP skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Chętnych do wzięcia udziału w olimpiadzie nie brakuje. Tylko w ostatniej, VII edycji uczestniczyło niemal 7,5 tys. uczniów. Na najlepszych czekają nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale również szansa na indeks uprawniający do podjęcia studiów na poznańskiej Wyższej Szkole Logistyki.

Współpracujemy z WSL w Poznaniu od wielu lat. Jest to dla nas doskonała okazja by realnie wpływać  na jakość kształcenia przyszłych logistyków. Zawsze chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, szczególnie z młodymi, zdolnymi ludźmi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z logistyką i planują związać z nią swoją przyszłość zawodową – zapewnia Igor Caban, Dyrektor Zarządzający DHL Parcel – Z tego powodu zdecydowaliśmy się także na udział w programie studiów dualnych.

W tym roku po raz pierwszy DHL przyjęło w swoje szeregi studentów WSL w roli stażystów, dając im szansę z bliska zobaczyć jak wygląda praca w logistyce. Program stażu odbywa się w ramach programu tzw. studiów dualnych. To innowacyjny system studiów, zakładający równoczesne zdobywanie wiedzy akademickiej i doświadczenia praktycznego. Studenci przez 9 tygodni w każdym semestrze odbywają praktyki. W tym czasie nie mają zajęć dydaktycznych, tak by w całości mogli skupić się na praktycznym zdobywaniu wiedzy.

- W tym roku przyjęliśmy chętnych  do naszych jednostek w Głuchowie oraz w Warszawie. Mamy nadzieję, że zdobyte podczas stażu doświadczenie zwiększy ich szansę na rynku pracy w branży logistycznej, a nam da okazję rekrutacji najlepszych z nich. W myśl zasady: dziś uczniowie – jutro pracownicy – deklaruje Maja Chabińska-Rossakowska - Dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji - Członek Zarządu w DHL Express.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna dzieli się na trzy etapy – szkolny, okręgowy i ostatni - finałowy. Oficjalne wyniki ogłoszone zostaną 21 marca, a 15 kwietnia, podczas uroczystej gali, laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.