Ważne informacje

10 kwietnia 2020 (piątek) standardowe godziny pracy
11, 12, 13  kwietnia 2020 (sobota, niedziela, poniedziałek) DHL nie świadczy usług, dni wolne od pracy
14-30 kwietnia 2020 standardowe godziny pracy w dni robocze
1, 2, 3 maj 2020  (piątek, sobota, niedziela) DHL nie świadczy usług, dni wolne od pracy
4 maj 2020 (poniedziałek) standardowe godziny pracy

Informujemy, że od 1 kwietnia 2019 r, Klienci nadający w DHL24 przesyłki opłacone gotówką przy nadaniu, będą otrzymywać faktury w ciągu 2 dni roboczych od podjęcia przesyłki przez Kuriera.   

W trosce o poprawność Państwa danych do procesu fakturowania, przypominamy:

 •  faktury wysyłamy na ten sam adres e-mail, który jest Państwa loginem do DHL24; jeśli nie otrzymaliście Państwo  e-faktury w przewidzianym czasie, prosimy zgłosić sprawę przez formularz
 • w przypadku, gdy faktura ma być wystawiona na Państwa działalność gospodarczą, prosimy wprowadzić  numer NIP.

Klienci DHL24 z kontami gotówkowymi mogą zarządzać swoimi danymi po zalogowaniu do serwisu, w zakładce „Moje Dane”.

 

Przypominamy także o wpisywaniu poprawnych danych odbiorców:

 •  poprawny kod pocztowy = doręczenie na czas
  sortujemy przesyłki po kodach pocztowych, błędy w ich formacie wpływają na wydłużenie procesu dostawy, a czasem uniemożliwiają doręczenie przesyłki
 • dane kontaktowe odbiorcy (telefon, e-mail) = zadowolony klient wysyłamy do Państwa klientów bezpłatne powiadomienia e-mail i sms z informacją o statusie doręczenie paczki; dzięki temu odbiorcy mogą samodzielnie śledzić los przesyłki, a także korzystać z opcji zmiany daty lub miejsca dostawy

 

Z poważaniem

Zespół DHL Parcel

W ostatnim czasie pojawiła się fala spamu e-mailowego, która dociera do klientów i pracowników DHL. Chcielibyśmy poinformować, że:

 • wiadomości te nie są wysyłane przez DHL - ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych,
 • nie należy otwierać linków znajdujących się w wiadomości, ani otwierać plików
  w załącznikach
  - grozi to uruchomieniem wirusa na komputerze,
 • najlepiej kasować wiadomości ze swoich skrzynek,
 • DHL nie ma możliwości powstrzymania rozpowszechniania tych e-maili, ponieważ nie pochodzą one z naszej sieci.

Fałszywe e-maile maja następującą formę:

 1. W polu nadawcy widoczna jest nazwa kojarząca się z firmą DHL. Przykładowy wpis,
  który zaobserwowano to np. DHL Express, DHL24.
 2. Adres e-mail nadawcy nie jest w domenie @dhl.com, z której wysyłana jest cała komunikacja do polskich Klientów DHL. Fałszywe e-maile wysyłane są z różnych adresów osób prywatnych i firm.
 3. Odnośnik (link) do śledzenia przesyłek prowadzi do strony, która zawiera niebezpieczne treści i oprogramowanie. Nie klikaj w link.
 4. Temat e-maila sugeruje, że wiadomość dotyczy przesyłki DHL. Przykładowy temat: „Śledzenie dostawy przesyłki DHL”.
 5. Przykładowa treść e-maila:

W związku z przypadkami prób wyłudzania pieniędzy z wykorzystaniem logotypu lub nazwy naszej firmy, przypominamy o podstawowych zasadach ostrożności jakie należy stosować podczas zakupów on-line szczególnie za pośrednictwem portali ogłoszeniowych:

 1. Przed zakupem sprawdź wiarygodność sprzedawcy lub sklepu internetowego – poczytaj opinie innych użytkowników, porównaj ofertę, przeczytaj regulamin sklepu,
 2. Nie opłacaj usług kurierskich za pomocą linków od sprzedawców w portalach ogłoszeniowych np. Olx,
 3. Nie instaluj żadnych aplikacji na telefon przesyłanych przez sprzedawców,
 4. Szczególną czujność powinny wzbudzić wyjątkowo niskie oferty na wysyłkę kurierem np. 5 zł,
 5. Przy dokonywaniu płatności on-line zawsze sprawdzaj adres strony, za pomocą której logujesz się aby dokonać płatności - przede wszystkim adres strony powinien być poprzedzony symbolem zamkniętej kłódki, a adres powinien zaczynać się od https://.  Na pasku adresu strony powinna też być zamieszczona nazwa banku lub pośrednika płatności odpowiadająca treści strony,
 6. Uważaj na wiadomości przychodzące w serwisach społecznościowych, mailem i SMSem, szczególnie te zawierające załączniki lub linki. Nie otwieraj załączników i linków z nieznanych źródeł, gdyż mogą one zawierać wirusy. Jeśli w przesłanej wiadomości znajduje się link do płatności –zachowaj szczególną ostrożność, to może być próba wyłudzenia danych.

Jednocześnie informujemy, że firma DHL nie posiada aplikacji na telefon za pomocą której można opłacić wysyłkę paczki.

Spam wykorzystujący markę DHL

W dniu 07/02/2017 pojawiła się fala spamu e-mailowego docierającego do Klientów i pracowników DHL. Chcielibyśmy poinformować, że:

 • wiadomości te nie są wysyłane przez DHL - ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych,
 • nie należy otwierać linków znajdujących się w wiadomości, ani otwierać plików w załącznikach, grozi to uruchomieniem wirusa na komputerze,
 • najlepiej kasować wiadomości ze swoich skrzynek,
 • DHL nie ma możliwości powstrzymania rozpowszechniania tych e-maili, ponieważ nie pochodzą one z sieci DHL.

Fałszywe e-maile maja następującą formę:

 1. W polu nadawcy widoczna jest nazwa kojarząca się z firmą DHL. Przykładowy wpis, który zaobserwowano to np. DHL Express, DHL24.
 2. Adres e-mail nadawcy nie jest w domenie @dhl.com, z której wysyłana jest cała komunikacja do polskich Klientów DHL. Fałszywe e-maile wysyłane są z różnych adresów osób prywatnych i firm.
 3. URL (link) do śledzenia przesyłek prowadzi do strony, która zawiera niebezpieczne treści i oprogramowanie. Proszę nie klikać w link.
 4. Temat e-maila sugeruje, że wiadomość dotyczy przesyłki DHL. Przykładowy temat: „Śledzenie dostawy przesyłki DHL”.
 5. Przykładowa treść e-maila:

Informujemy, że wiadomości e-mail sugerujące, iż DHL próbuje dostarczyć paczkę i zachęcające do otwarcia załączników w celu zrealizowania dostawy, mogą stanowić próbę wyłudzenia  i mogą prowadzić do zainfekowania komputera groźnymi wirusami.

Prosimy nie otwierać takiego załącznika. Taki e-mail i załącznik nie pochodzi z DHL.

Wykorzystując  nazwę i markę DHL podejmowano próby oszustw w stosunku do kupujących towary online, poprzez wysyłanie wiadomości e-mail z wykorzystaniem logo i grafiki DHL, próbując nadać tej informacji znamiona legalności.

W większości przypadków wiadomości dotyczą sprzedaży towarów konsumenckich przez Internet, przy czym płatność jest wymagana przed dostawą nabywanych dóbr.

Informujemy, że DHL nie postępuje w ten sposób. DHL wymaga płatności jedynie za oficjalne wydatki związane z usługą frachtu, świadczoną przez DHL.

Niniejsza, informacja nie zdejmuje obowiązku zapłacenia przez odbiorców kosztów przesyłki, cła, VAT lub podobnych opłat w momencie dostawy.

DHL nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za niesłusznie poniesione koszty, obciążenia ani płatności, jeśli wynikają one z działalności bezprawnej mającej znamiona oszustwa.