Ważne informacje

Zaplanuj swoje wysyłki. Poniżej znajdziesz informacje o dostępności naszych usług.

11 sierpnia 2017 (piątek) Standardowe godziny pracy
12 sierpnia 2017 (sobota)

 

Nie świadczymy usług, dni wolne od pracy

13 sierpnia 2017 (niedziela)
14 sierpnia 2017 (poniedziałek) Standardowe godziny pracy
15 sierpnia 2017 (wtorek) Święto Wniebowzięcia NMP - DHL nie świadczy usług, dzień wolny od pracy
16 sierpnia 2017 (środa) Standardowe godziny pracy

W ostatnim czasie pojawiła się fala spamu e-mailowego, która dociera do klientów i pracowników DHL. Chcielibyśmy poinformować, że:

 • wiadomości te nie są wysyłane przez DHL - ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych,
 • nie należy otwierać linków znajdujących się w wiadomości, ani otwierać plików
  w załącznikach
  - grozi to uruchomieniem wirusa na komputerze,
 • najlepiej kasować wiadomości ze swoich skrzynek,
 • DHL nie ma możliwości powstrzymania rozpowszechniania tych e-maili, ponieważ nie pochodzą one z naszej sieci.

Fałszywe e-maile maja następującą formę:

 1. W polu nadawcy widoczna jest nazwa kojarząca się z firmą DHL. Przykładowy wpis,
  który zaobserwowano to np. DHL Express, DHL24.
 2. Adres e-mail nadawcy nie jest w domenie @dhl.com, z której wysyłana jest cała komunikacja do polskich Klientów DHL. Fałszywe e-maile wysyłane są z różnych adresów osób prywatnych i firm.
 3. Odnośnik (link) do śledzenia przesyłek prowadzi do strony, która zawiera niebezpieczne treści i oprogramowanie. Proszę nie klikać w link.
 4. Temat e-maila sugeruje, że wiadomość dotyczy przesyłki DHL. Przykładowy temat: „Śledzenie dostawy przesyłki DHL”.
 5. Przykładowa treść e-maila:

Spam wykorzystujący markę DHL

W dniu 07/02/2017 pojawiła się fala spamu e-mailowego docierającego do Klientów i pracowników DHL. Chcielibyśmy poinformować, że:

 • wiadomości te nie są wysyłane przez DHL - ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych,
 • nie należy otwierać linków znajdujących się w wiadomości, ani otwierać plików w załącznikach, grozi to uruchomieniem wirusa na komputerze,
 • najlepiej kasować wiadomości ze swoich skrzynek,
 • DHL nie ma możliwości powstrzymania rozpowszechniania tych e-maili, ponieważ nie pochodzą one z sieci DHL.

Fałszywe e-maile maja następującą formę:

 1. W polu nadawcy widoczna jest nazwa kojarząca się z firmą DHL. Przykładowy wpis, który zaobserwowano to np. DHL Express, DHL24.
 2. Adres e-mail nadawcy nie jest w domenie @dhl.com, z której wysyłana jest cała komunikacja do polskich Klientów DHL. Fałszywe e-maile wysyłane są z różnych adresów osób prywatnych i firm.
 3. URL (link) do śledzenia przesyłek prowadzi do strony, która zawiera niebezpieczne treści i oprogramowanie. Proszę nie klikać w link.
 4. Temat e-maila sugeruje, że wiadomość dotyczy przesyłki DHL. Przykładowy temat: „Śledzenie dostawy przesyłki DHL”.
 5. Przykładowa treść e-maila:

Informujemy, że wiadomości e-mail sugerujące, iż DHL próbuje dostarczyć paczkę i zachęcające do otwarcia załączników w celu zrealizowania dostawy, mogą stanowić próbę wyłudzenia  i mogą prowadzić do zainfekowania komputera groźnymi wirusami.

Prosimy nie otwierać takiego załącznika. Taki e-mail i załącznik nie pochodzi z DHL.

Wykorzystując  nazwę i markę DHL podejmowano próby oszustw w stosunku do kupujących towary online, poprzez wysyłanie wiadomości e-mail z wykorzystaniem logo i grafiki DHL, próbując nadać tej informacji znamiona legalności.

W większości przypadków wiadomości dotyczą sprzedaży towarów konsumenckich przez Internet, przy czym płatność jest wymagana przed dostawą nabywanych dóbr.

Informujemy, że DHL nie postępuje w ten sposób. DHL wymaga płatności jedynie za oficjalne wydatki związane z usługą frachtu, świadczoną przez DHL.

Niniejsza, informacja nie zdejmuje obowiązku zapłacenia przez odbiorców kosztów przesyłki, cła, VAT lub podobnych opłat w momencie dostawy.

DHL nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za niesłusznie poniesione koszty, obciążenia ani płatności, jeśli wynikają one z działalności bezprawnej mającej znamiona oszustwa.

Warszawa, dnia 25 stycznia 2017 r.

Szanowni Państwo,

Informujemy Państwa  o planowanych zmianach w Spółce DHL Express (Poland) Sp. z o.o.

W celu zapewnienia Klientom usług doskonałej jakości w grupie DP DHL funkcjonują dywizje ukierunkowane na świadczenie wyspecjalizowanego serwisu. W Polsce, w ramach firmy DHL Express (Poland) Sp. z o.o. działają odrębnie dywizje: DHL Express, DHL Parcel oraz DHL Fracht.  Aby ułatwić naszym Klientom i Kontrahentom współpracę z poszczególnymi dywizjami oraz usprawnić pracę wewnątrz każdej z nich, podjęliśmy  decyzję o dokonaniu formalnego podziału Spółki.

Poniżej przedstawiamy podstawowy zakres usług świadczonych przez poszczególne dywizje.

Przedmiotem działalności Dywizji Express jest obsługa ekspresowych, międzynarodowych przesyłek lotniczych i drogowych, z i do ponad 220 krajów świata.

Dywizja Parcel świadczy przede wszystkim usługi transportowe i kurierskie dla przesyłek o wadze do 31,5 kg. oraz usługi transportu cięższych przesyłek drobnicowych o wadze do 2 500 kg, w tym palet. Działa na terytorium Polski (przesyłki krajowe) oraz na terytorium krajów Unii Europejskiej (międzynarodowe usługi drogowe transportowe i kurierskie).

Dywizja Fracht realizuje głównie usługi krajowej i międzynarodowej spedycji oraz transportu drogowego przesyłek, w tym usługi transportu całopojazdowego (tj. przewożenie danym pojazdem wyłącznie towarów należących do jednego Klienta) i częściowego. Usługi świadczone przez Dywizję Fracht obejmują także spedycję kolejową oraz targową.

Dywizje funkcjonują niezależnie od siebie jako zorganizowane części przedsiębiorstwa, zdolne do samodzielnego świadczenia najwyższej jakości usług dla Klientów.

Po dokonaniu formalnego podziału Spółki zgodnie z załączonym planem podziału, w skład nowej firmy DHL Parcel Polska Sp. z o.o., wejdą dywizje DHL Parcel oraz DHL Fracht. Obecna Spółka DHL Express (Poland) Sp. z o.o. będzie nadal obejmować Dywizję DHL Express.

Zapewniamy, że proces podziału Spółki, nie będzie odczuwalny dla naszych Klientów i Kontrahentów. Sposób świadczenia usług oraz biznesowe warunki naszej współpracy pozostaną bez zmian.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Zarządzający DHL Express – Tomasz Buraś
Dyrektor Zarządzający DHL Parcel – Igor Caban

Poniżej publikujemy plan podziału Spółki.

 

Pobierz dokument